>

Plastik hurdası

Plastik hurdası geniş ve gittikçe artan sayıda uygulamada kullanılan birçok sentetik yahut yarı sentetik malzemeyi tanımlayan genel bir terimdir.

Gözün alabildiği her yerde plastik vardır. hurda Plastikleri; yaşamımızı daha temiz, kolay, güvenli ve eğlenceli kılabilmek için kullanırız. Giydiğimiz kıyafetlerden tutun da yaşadığımız evlerden, kullandığımız otomobillere kadar her yerde hurda plastikleri görürüz. Oynadığımız oyuncaklarda, seyrettiğimiz televizyonlarda, kullandığımız bilgisayarlarda ve dinlediğimiz CD’lerde plastikler bulunur. Her gün kullandığınız diş fırçasında bile plastik vardır.

Plastikler, tıpkı ahşap, kağıt veya yün gibi organiktir. Plastik hurdarı üretiminde kullanılan selülöz, kömür, doğal gaz, tuz ve tabii ki ham petrol gibi hammaddeler doğal ürünlerdir. hurda Plastikler, günümüzün ihtiyaçları ile çevreye dair kaygılar arasındaki dengenin sağlanmasını mümkün kıldığı için bugünün ve yarının tercih edilen malzemesidir.

“Plastik” terimi, Yunanca’da döküme uygun anlamındaki “plastikos” ve dökme anlamındaki “plastos” kelimesinden türetilmiştir. Malzemenin üretim sırasında dövülebilirliği veya yoğrulabilirliği sayesinde dökülmesine, basılmasına yahut film, lif, tabak, tüp, şişe, kutu ve daha birçok şekle sokulabilmesine yapılan bir göndermedir.

İki yaygın hurda plastikler malzeme kategorisi bulunur; termoplastikler ve termosetler. Termoplastikler ısıtılarak yeni ürünler elde edilebilir. Daha sonra bu bitmiş ürünler tekrar ısıtıldığında hurda plastikler yumuşayacak ve tekrar eriyik hale gelecektir. Eritildikten sonra termoset plastiklere de şekil verilebilir. Ancak sıvı haldeyken bir şekle kavuştuktan sonra katı durumda kalırlar ve termoplastikler gibi yeniden eritilemezler.

Hizmet Yerimiz

İstanbul’da her türlü hurda plastikler alımı yapan hurdacı firmamız size en iyi hurda plastik hizmeti vermektedir. Firmamız ayağınıza kadar geliyor vede hurda plastikleriniz yükleme, taşıma, tartım vede nakit ödemesini yapmaktadır.

Plastik Çeşitleri

Renkli plastik, saf plastik, plastik palet hurdası, siyah kasa hurdası, saksı hurdası, fabrika atıkları, elteks hurdası, ppr hurdası, kristal hurdası, moblen hurdası, pvs hurdası, renkli moblen hurdası, polikarbon hurdası, granül hurdası, plastik çapak alımı, antisok hurdası vb.. bir çok hurda plastik alımı yapan en yakin hurdaci firmamız size bir telefon kadar yakın telefon numarası iletişim 05349673466

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Teklif Alın